בריכות שחייה מומלצות

H2O סביון - בריכות לייף

המרכז להתפתחות במים Life הרצליה

הידרותרפיה

מים הם הבסיס לכל צורות החיים הידועות לנו, כך שאין פלא כי יש להם סגולות מופלאות וטיפולים המתבצעים בהם – טיפולים שזכו לשם הידרותרפיה (מילה שמקורה ביוונית עתיקה, שבה "הידרו" הם מים ו"תרפיה" היא טיפול) – נהנים מהצלחות מרשימות.

טיפולי הידרותרפיה הם למעשה שם כולל למספר שיטות טיפול, שלכל אחת מהן דגשים משלה ולכולן יחד מכנה משותף והוא שבמסגרתן מתבצעת בעצם פיזיותרפיה, אבל בתוך בריכת מים (חמימים ומחבקים, כמובן).

לביצוע הפיזיותרפיה בתוך מים ולא מחוצה להם מספר יתרונות ובראשם הלחץ הנמוך המופעל על חלקי הגוף השונים כשהוא נמצא בתוך מים, ובנוסף השפעתו הקטנה יותר של כוח הכבידה בתוך המים – כך שניתן לבצע תנועות ולהציב את הגוף במנחים שאינם אפשריים מחוץ למים (או שיסבו כאב ניכר למטופל). בנוסף ליתרונות מהבחינה הפיזית ישנם גם יתרונות "רגשיים" שכן החיבוק החמים שמעניקים המים למטופלים הופך את סביבת הטיפול לנינוחה, משרת שלווה ומפוגגת לא רק כאבים פיזיים אלא גם רגשות שליליים, ובקיצור: סביבת טיפול אידיאלית המביאה למקסימום את הרווחים מכל טיפול.

היתרונות הרבים של שיטות הטיפול ההידרותרפי השונות הפכו את הטיפולים למוכרים גם על ידי קופות החולים השונות. מבין המבחר הרחב של טיפולי הידרותרפיה השיטה המוכרת ביותר היא וואטסו, שהתפתחה מהשיאצו היפני ולמעשה מהווה טיפול שיאצו בתוך מים (וגם חוויה שמיימית במיוחד). שיטות טיפול הידרותרפיות אחרות הן באד ראגאז (אופטימלית עבור בעלי שיתוק מוחין), הליוויק (שבה הטיפולים הם לרוב קבוצתיים) ועוד. טיפולי הידרותרפיה מתאימים במיוחד לילדים עקב הביטחון שמשרים עליהם המים, בנוסף, המון מבוגרים הולכים לטיפולי הידרותראפיה בעקבות קשיים פיזיים וכאבים כאלו ואחרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>