בריכות שחייה מומלצות
H2O סביון - בריכות לייף

המרכז להתפתחות במים Life הרצליה

כך תבחרו בריכה ביתית לילדים

חוג שחייה הוא חוויה מעצימה ומהנה בכל גיל, אבל גם אחרי שהזאטוטים לומדים לשחות חשוב לאפשר להם לתרגל את היכולת החדשה שרכשו, ורצוי בתדירות גבוהה ככל האפשר. אפשר, כמובן, ללכת איתם לבריכה ציבורית – אבל אם התמזל מזלכם ויש לכם חצר פרטית מספיק גדולה, כדאי לשקול בניית בריכה ביתית. בדרך זו לא רק תוכלו לעזור לילדים שלכם לשכלל עוד יותר את מיומנויות השחייה אלא גם תשמחו אותם מאוד ובנוסף תהפכו אותם לפופולריים במיוחד, שכן אין חבר שלהם שלא ירצה להתארח אצלם.

בריכה ביתית – לא לעשירים בלבד

כדאי לדעת שמחירי בניית הבריכות הביתיות כבר מזמן אינם בשמיים, וגם כשמצרפים לחבילה פתרון הצללה, מערכת סינון ותוספות חיוניות אחרות עדיין אפשר להגיע לבריכה מספקת מאוד בעלות סבירה, כך שאתם יכולים בראש שקט לשקול את האופציה, ולהתעניין בתחום, ואם אכן השתכנעתם – כך תבחרו בריכה ביתית לילדים.

הגודל כן קובע, אבל…

באופן טבעי הפרמטר העיקרי לפיו בוחרים את הבריכה הביתית הוא הגודל.

מצד אחד, ככל שהבריכה שתבנו תהיה גדולה יותר כך תגדל גם ההנאה ממנה: יותר מתרחצים יוכלו להשתכשך בה, הצפיפות בכל מקרה תהיה מועטה יותר, מי שירצה לשחות יוכל לעשות זאת בלי להידרש לסיבובים תכופים מדי וגם הרושם שהבריכה תשאיר על האורחים יהיה עז יותר.

מצד שני, ככל שהבריכה תהיה גדולה יותר, כך יצטמצם השטח הפנוי שיוותר בחצר. באופן טבעי בריכה רחבת ידיים גם תעלה יותר כסף, אולם בסופו של דבר השיקול העיקרי צריך להיות זה השימושי – חשבו עד כמה אתם באמת זקוקים לבריכה גדולה, ובהתאם החליטו כמה שטח (וכסף) אתם מוכנים להקצות לשם כך.

בכל מקרה קחו בחשבון שבריכה ניתן להקים רק על משטח ישר לחלוטין וללא אבנים, שורשים או דברים אחרים שעלולים לפגוע בה, וגם עובדה זו עשויה להגביל את שטח הבריכה האפשרי.

עומק – בהתאם לגיל הילדים

עומקה של הבריכה שתבחרו עבור הילדים שלכם חייב להתאים לגיל הילדים, ובפרט מומלץ לא לבצע בניית בריכה ביתית עמוקה מדי כשהמשפחה כוללת ילדים קטנים – אמנם הם גדלים במהירות שלא תיאמן, ובכל זאת.

בכל מקרה אל תשאירו ילדים קטנים בלי השגחה בבריכה!

החומר ממנו עשויה הבריכה

האופציות הרווחות ביותר הן בטון ו-PVC, כשזו הראשונה עמידה יותר אך גם יקרה יותר, ואילו בריכות ה-PVC נהנות מפופולריות רבה בזכות מחירן הידידותי וקלות ההרכבה והפירוק שלהן.

בכל מקרה מומלץ לצרף פתרון הצללה אם אין צל טבעי מעל הבריכה, וזאת על מנת שילדיכם יוכלו ליהנות ממנה לאורך שעות רבות ככל האפשר מבלי לספוג קרינה מיותרת.

בריכה מלבנית, עגולה או בעלת צורה ייחודית?

גם צורתה של הבריכה היא פקטור שיש לקחת בחשבון, גם אם חשיבותו פחות גבוהה ביחס לפרמטרים הנ"ל.

בכל הקשור לצורה ישנה לפעמים התנגשות בין הפרקטי לאסתטי – כך למשל בריכות ייחודיות בצורת חצי ירח או גיטרה הן יפות יותר, אולם קשה יותר לשחות בהן.

בכל מקרה מומלץ לשלב את כל בני המשפחה (בהתאם לגילם, כמובן) בהחלטה ובשלל השיקולים, ובסופו של דבר אם כך תבחרו בריכה ביתית לילדים, מובטח לכם שתרוו ממנה (ומהזאטוטים, כמובן…) נחת רבה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>