בריכות שחייה מומלצות
H2O סביון - בריכות לייף

המרכז להתפתחות במים Life הרצליה

חומצות אמינו

חומצות אמינו הן מאבני הבניין החשובות ביותר של גוף האדם. בין השאר הן חיוניות לתפקוד תקין של השרירים, של המוח ומשפיעות גם על מצב הרוח. בסך הכל יש בגוף האדם 23 חומצות אמינו, שמתוכן 9 מוגדרות כחשובות במיוחד. המקור העיקרי שלהן הוא תזונה מאוזנת אולם לא תמיד התפריט שלנו מספק לנו את הכמות הנדרשת של כל אותן חומצות חיוניות, ובפרט כך הדבר אצל ספורטאים הזקוקים לכמות גדולה במיוחד של חומצות אמינו שכן הן אלה שבונות את רקמות השריר. במקרים אלה מומלץ לצרוך תוספי מזון המכילים חומצות חיוניות – אחד התוספים האיכותיים הוא האמינו 3000 של חברת מטריקס (Met-Rx).

על אילו חומצות מבוסס האמינו 3000 של מטריקס?

האמינו 3000 של מטריקס נחשב לתוסף איכותי במיוחד ומומלץ למי שזקוק לתוספת חומצות אמינו בעיקר משום שהוא מבוסס על 3 חומצות האמינו המסועפות – לאוצין, איזולאוצין ו-ואלין – שהאימפקט שלהן אצל ספורטאים עוצמתי במיוחד שכן חומצת אמינו מסועפת אינה מתפרקת בכבד אלא מגיע הישר לשרירים (דרך מחזור הדם).

הלאוצין (Leucine) מווסתת את רמת הסוכר בגוף ותורמת לשמירה על אחוז שומן נמוך. בנוסף שומרת הלאוצין על רמה נאותה של הורמון גדילה ובכך מבטיחה קצב התפתחות מוצלח במיוחד של רקמות שריר. עוד תפקיד חיוני של חומצת אמינו מסועפת חיונית זו הוא לספק אנרגיה לשרירים. המזונות המכילים אותה הם סויה, שעועית, עדשים, שקדים, בוטנים וכן חלמונים ודגים.

האיזולאוצין (Isoleucine) מייצבת את מבנה החלבון, חיונית לשם הפקת אנרגיה יעילה ולוקחת חלק בייצור הגלוקוז. המזונות שמכילים את חומצת האמינו החשובה הזו הם אלה שמקורם בבעלי חיים וכן אצות וסויה.

תפקידה העיקרי של חומצת האמינו המסועפת השלישית, ה-ואלין (Valine), הוא לתקן תאי שריר פגומים ולתמוך בגידול תאי שריר חדשים. כמו כן היא מסייעת לפקח על מאגרי הגלוקוז שלנו כך שתהיה לנו אנרגיה זמינה כל אימת שנזדקק לכך. בנוסף שומרת ה-ואלין על מאזן תקין של חנקן בגוף. המזונות המכילים ואלין הם סויה, פטריות, בוטנים, דגנים וכן בשר.

בסך הכל מהוות 3 החומצות המרכיבות את ה- AMINO 3000 Met-Rx בין 30 ל-40% מתוך כל חומצות האמינו שיש בגוף האדם, וקרוב ל-20% מסך החלבון בשרירים.

עוד חשוב לדעת כי התוסף חומצות אמינו 3000 מטריקס מכיל גם חלבון מי גבינה, שמייצר עם 3 חומצות האמינו המסועפות סינרגיה אפקטיבית להפליא.

היתרונות של ה- AMINO 3000 Met-Rx

כאמור מי שזקוק יותר מכל אחד אחר לתוספת חומצות אמינו הם ספורטאים, ועבורם מומלץ במיוחד המוצר של חברת מטריקס.

סיבה אחת לכך היא היותו של האמינו 3000 מטריקס מותאם היטב לתוכניות האימונים, שכן הוא מכיל הן את 3 חומצות האמינו המסועפות והן חומצות אמינו חיוניות אחרות המשלימות את פעולת הלאוצין, ואלין ואיזולאוצין ומבטיחות בניית שרירים מואצת ואפקטיבית.

בנוסף משפר התוסף את הביצועים במהלך האימונים שכן הוא מספק לגוף את האנרגיות להן הוא זקוק, מפחית את קצב פירוק חלבוני השריר, מפחית את מידת העייפות ומשפר את הסיבולת שלנו במהלך מאמץ אירובי מתמשך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>