בריכות שחייה מומלצות

H2O סביון - בריכות לייף

המרכז להתפתחות במים Life הרצליה

מאמרים

חומצות אמינו

חומצות אמינו הן מאבני הבניין החשובות ביותר של גוף האדם. בין השאר הן חיוניות לתפקוד תקין של השרירים, של המוח ומשפיעות גם על מצב הרוח. בסך הכל יש בגוף האדם 23 חומצות אמינו, שמתוכן 9 מוגדרות כחשובות במיוחד. המקור העיקרי שלהן הוא תזונה מאוזנת אולם לא תמיד התפריט שלנו מספק לנו את הכמות הנדרשת של כל אותן חומצות חיוניות, ובפרט כך הדבר אצל ספורטאים הזקוקים לכמות גדולה במיוחד של חומצות אמינו שכן הן אלה שבונות את רקמות השריר. במקרים אלה מומלץ לצרוך תוספי מזון המכילים חומצות חיוניות – אחד התוספים האיכותיים הוא האמינו 3000 של חברת מטריקס (Met-Rx).

על אילו חומצות מבוסס האמינו 3000 של מטריקס?

האמינו 3000 של מטריקס נחשב לתוסף איכותי במיוחד ומומלץ למי שזקוק לתוספת חומצות אמינו בעיקר משום שהוא מבוסס על 3 חומצות האמינו המסועפות – לאוצין, איזולאוצין ו-ואלין – שהאימפקט שלהן אצל ספורטאים עוצמתי במיוחד שכן חומצת אמינו מסועפת אינה מתפרקת בכבד אלא מגיע הישר לשרירים (דרך מחזור הדם).

הלאוצין (Leucine) מווסתת את רמת הסוכר בגוף ותורמת לשמירה על אחוז שומן נמוך. בנוסף שומרת הלאוצין על רמה נאותה של הורמון גדילה ובכך מבטיחה קצב התפתחות מוצלח במיוחד של רקמות שריר. עוד תפקיד חיוני של חומצת אמינו מסועפת חיונית זו הוא לספק אנרגיה לשרירים. המזונות המכילים אותה הם סויה, שעועית, עדשים, שקדים, בוטנים וכן חלמונים ודגים.

האיזולאוצין (Isoleucine) מייצבת את מבנה החלבון, חיונית לשם הפקת אנרגיה יעילה ולוקחת חלק בייצור הגלוקוז. המזונות שמכילים את חומצת האמינו החשובה הזו הם אלה שמקורם בבעלי חיים וכן אצות וסויה.

תפקידה העיקרי של חומצת האמינו המסועפת השלישית, ה-ואלין (Valine), הוא לתקן תאי שריר פגומים ולתמוך בגידול תאי שריר חדשים. כמו כן היא מסייעת לפקח על מאגרי הגלוקוז שלנו כך שתהיה לנו אנרגיה זמינה כל אימת שנזדקק לכך. בנוסף שומרת ה-ואלין על מאזן תקין של חנקן בגוף. המזונות המכילים ואלין הם סויה, פטריות, בוטנים, דגנים וכן בשר.

בסך הכל מהוות 3 החומצות המרכיבות את ה- AMINO 3000 Met-Rx בין 30 ל-40% מתוך כל חומצות האמינו שיש בגוף האדם, וקרוב ל-20% מסך החלבון בשרירים.

עוד חשוב לדעת כי התוסף חומצות אמינו 3000 מטריקס מכיל גם חלבון מי גבינה, שמייצר עם 3 חומצות האמינו המסועפות סינרגיה אפקטיבית להפליא.

היתרונות של ה- AMINO 3000 Met-Rx

כאמור מי שזקוק יותר מכל אחד אחר לתוספת חומצות אמינו הם ספורטאים, ועבורם מומלץ במיוחד המוצר של חברת מטריקס.

סיבה אחת לכך היא היותו של האמינו 3000 מטריקס מותאם היטב לתוכניות האימונים, שכן הוא מכיל הן את 3 חומצות האמינו המסועפות והן חומצות אמינו חיוניות אחרות המשלימות את פעולת הלאוצין, ואלין ואיזולאוצין ומבטיחות בניית שרירים מואצת ואפקטיבית.

בנוסף משפר התוסף את הביצועים במהלך האימונים שכן הוא מספק לגוף את האנרגיות להן הוא זקוק, מפחית את קצב פירוק חלבוני השריר, מפחית את מידת העייפות ומשפר את הסיבולת שלנו במהלך מאמץ אירובי מתמשך.

ציוד לבריכות שחיה

אם יש לכם בריכת שחיה ואתם רוצים לקנות פריטי ציוד לבריכות שחיה, יש לכם את האפשרות לגשת לחנויות מתמחות, ויש לכם גם את האפשרות לבצע את הקניה באמצעות האינטרנט, ישירות משולחן המחשב שלכם בבית. בעוד שישנם ענפים כמו ענף האופנה, בהם ישנו קושי מובנה לבצע רכישה באמצעות האינטרנט, בכל הקשור לציוד חשמלי, אלקטרוני או מכני, האינטרנט מהווה פלטפורמה נהדרת לביצוע רכישה נוחה מכסא המחשב בבית, וגם כזאת שיודעת להציע שורה של יתרונות במיוחד בתחום המחיר.

עלויות ניהול נמוכות מכתיבות רמת מחירים נמוכה

חנות המוכרת ציוד לבריכות שחיה היא למעשה חנות פיזית שעליה לממן מבנה, אחזקת מלאי, עובדים המשרתים את הלקוחות הנכנסים, אך בעיקר חנות שמבצעת מספר מכירות ביום, שצריכות לממן את הקיום שלה באופן שוטף. אתרי אינטרנט הם למעשה ישויות וירטואליות, שהנוכחות הפיזית שלהם כרוכה ברמת עלויות נמוכה מאוד המיועדת בעיקר לאחסון של המלאי, ולא מעבר לכך. תשתיות פיזיות אלה יכולות להתקיים בכל מקום, באזורים מאוד זולים, שכירות נמוכה, ללא עובדי מכירה וכדומה. מאחר שהעלויות הקבועות הן נמוכות, הצורך לייצר פערי רווח גדולים כדי לממן את הפעילות השוטפת כמעט ואינו קיים.

חוויית קניה נוחה, זולה וחכמה

באינטרנט תוכלו למצוא אתרים מקצועיים המוכרים ציוד לבריכות שחיה, ומציעים לכם את הציוד במסגרת מגוון רחב של דגמים ואפשרויות, כשכל פריט מוצג באמצעות תמונה ברזולוציה גבוהה עם פירוט טקסטואלי המתאר את הפריט. באתר תוכלו לקבל את המחיר ולבצע השוואת מחירים נוחה וקלה ישירות ממקלדת המחשב, ואם תקפידו לבחור באתר מקצועי, תוכלו ליהנות גם ממדיניות החזרות והחלפות מתקדמת המאפשרת לכם להחזיר או להחליף כל פריט שתקנו, בדיוק כפי שניתן לעשות בחנות רגילה. משאבות, מערכות חימום לבריכה, מסננים, רובוט ניקוי, כלור, קיטים לבדיקת איכות המים או כל ציוד אחר שאתם רוצים לקנות, האינטרנט הוא הפלטפורמה הנוחה והזולה ביותר למטרה זו.

כך תבחרו בריכה ביתית לילדים

חוג שחייה הוא חוויה מעצימה ומהנה בכל גיל, אבל גם אחרי שהזאטוטים לומדים לשחות חשוב לאפשר להם לתרגל את היכולת החדשה שרכשו, ורצוי בתדירות גבוהה ככל האפשר. אפשר, כמובן, ללכת איתם לבריכה ציבורית – אבל אם התמזל מזלכם ויש לכם חצר פרטית מספיק גדולה, כדאי לשקול בניית בריכה ביתית. בדרך זו לא רק תוכלו לעזור לילדים שלכם לשכלל עוד יותר את מיומנויות השחייה אלא גם תשמחו אותם מאוד ובנוסף תהפכו אותם לפופולריים במיוחד, שכן אין חבר שלהם שלא ירצה להתארח אצלם.

Continue reading